Sancaktepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

İletişim ;

 A D R E S                                                              : 

Sancaktepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi    
Eyüp Sultan Mah.Müminler Cad.No:1 
Samandıra/Sancaktepe/İSTANBUL

Tel      : 
+90.216 586 36 00
Fax     : 
E-Mail : 
sancaktepe.adsm@saglik.gov.tr

U L A Ş I M                                                      :

Kartal’dan;
131V – 131Y – 132S – 132N – 132ÇK – 132M – KM71

Sultanbeyli’den;
14KS – 18Ü 

Üsküdar’dan;
18Ü – 18Y – 320A

Kadıköy’den ;
18V – 18E – 14KS – 320Y 

Ümraniye’den;
11ÜS – 131 – 131A – 131B – 131C – 131H – 131Ü – 522ST 

Sancaktepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi 14-03-2011 günü hizmet vermeye başlamıştır. Alanında İstanbul’un en donanımlı ve modern hastanelerinden biri olan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Sultanbeyli ve Çekmeköy İlçeleriyle birlikte bölgemize ileri tedavi teknikleriyle hizmet verecektir.

Günde 1000 hastanın hizmet alabileceği kapasite ve 4000 m² kapalı alana sahip Merkez’de, 41 poliklinik, 2 ameliyathane, 2 röntgen bölümü, merkezi sterilizasyon, protez laboratuvarı, konferans salonu, idari birimler ve yemekhane yer almaktadır.

Kurumumuzda yapılan işlemler:

-Her türlü diş çekimi ve ileri cerrahi müdahaleler

-Kişiye özel oral hijyen eğitimi

-Koruyucu ve iyileştirici diş tedavileri

-İleri diş eti tedavileri

-Çocuklara yönelik diş hekimliği hizmetleri

-Tüm sabit ve hareketli protez uygulamaları

-Dijital ortamda panoromik ve periapikal röntgen çekimleri

-Döner başlık ve kök ucu tesbit aletiyle Türkiye’de kamusal alanda bir ilki gerçekleştirerek hızlı ve kaliteli kanal tedavisi uygulamaları yapılmaktadır.

SANCAKTEPE AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİNDE BULUNAN BRANŞLAR NELERDİR?

Ağız ve diş sağlığı konusunda dünyanın en önde gölen yöntem ve tedavilerini sorunsuz ve kaliteli bir şekilde uygulayan Sancaktepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde yer alan branşlar oldukça geniş kapsamlıdır. Bu sebeple ağız ve diş sağlığı olan kişilerin en öncelikli tercihleri arasında yer almaktadır. Ağız ve diş sağlığı merkezinin bünyesinde yer alan branşlar ise şu şekildedir;

Diş Dolguları, Işınlı kompozit (beyaz) dolgular, Amalgam dolgular, Pivo destekli dolgular, Dentin pinli restorasyonlar, Fissür Örtücü UygulamalarıDiş ÇekimiHareketli Protez Uygulamaları, Total Protez, Bölümlü (İskelet/Akrilik) Protez, Gece plağı, Sabit Protez Uygulamaları, Porselen kuron-köprü uygulamaları, Diş Taşı TemizliğiFlor Uygulamaları, Çene Cerrahisi, Evde Bakım Hizmetleri Periodontoloji, Restoratif Diş tedavisi, Panoramik Röntgen ve Periapikal Röntgen branş ve üniteleri bulunmaktadır.

Sancaktepe’nin en modern ve donanımlı ağız ve diş sağlığı merkezlerinden olan Sancaktepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi dünya standartlarında diş ve ağız rahatsızlıklarının tedavileri ile oldukça başarılı hizmetlere imza atmaktadır.

SANCAKTEPE AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ

Sancaktepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi birçok hizmeti ile hem Sağlık Bakanlığı hem de vatandaşlar tarafından takdir edilen uygulamalar sergilemektedir. Bu uygulamalardan bazıları ise Engelli dostu uygulamalar ve yüksek nitelikli sterilizasyon birimi uygulamasıdır.

SANCAKTEPE AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ POLİKLİNİK SAYISI NEDİR?

Sancaktepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi poliklinik sayısı ise 60’dır. Özellikle sosyal sorumluluk anlamında bölgedeki birçok okul’da ücretsiz diş taramaları ve eğitimleri veren ağız ve diş sağlığı merkezi halkımızda gerekli ağız ve diş sağlığı bilincinin oluşturulması yönünde yoğun bir çalışma sergilemektedir. Ve bu çalışmanın temelinde okullar yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir