Sultanbeyli Devlet Hastanesi

Sultanbeyli Devlet Hastanesi ne ulaşım ve tarihçesi hakkında genel bilgilerin bulunduğu yazımızdır.

Sultanbeyli Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri

Sultanbeyli Devlet Hastanesi İletişim

Telefon : 0216 564 24 00
Fax : 0216 398 89 70
İlçe : Sultanbeyli
Adres : Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Cami Caddesi No:3 Sultanbeyli – İstanbul
E-posta : info@sultanbeylidevlethast.gov.tr
Web Sitesi : www.sultanbeylidh.gov.tr

Online Randevu

Randevu almak için tıklayınız

Ulaşım :

Sultanbeyli Devlet Hastanesi ne hangi otobüsler gitmektedir.

SABİHA GÖKÇEN HAVAALANI – SULTANBEYLİ DEVLET HASTANESİ ULAŞIM

Sultanbeyli Devlet Hastanesi İstanbul’da Sultanbeyli’nin Battalgazi mahallesinde bulunmaktadır.

Anadolu yakasından gelenler için

  • Kadıköy‘den Tavşantepe-Kadıköy metrosuna binerek Kartal durağında inerek Tuzla yönünden çıkınız. Buradan 132M numaralı otobüse binerek Sultanbeyli Devlet Hastanesi durağında indiğinizde Sultanbeyli Devlet Hastanesi’ne ulaşabilirsiniz.
  • Üsküdar‘dan 320A  numaralı otobüse binerek Sultanbeyli Devlet Hastanesi durağında indiğinizde Sultanbeyli Devlet Hastanesi’ne ulaşabilirsiniz.
  • Ümraniye‘den 131YS numaralı otobüse binerek Sultanbeyli Devlet Hastanesi durağında indiğinizde Sultanbeyli Devlet Hastanesi’ne ulaşabilirsiniz.
  • KartalMaltepePendikTuzla taraflarnda geliyorsanız Kadıköy-Tavşantepe metrosuyla Kartal istasyonunda inerek Tuzla yönünden çıkın. Buradan 132M numaralı otobüse binerek Sultanbeyli Devlet Hastanesi durağında indiğinizde Sultanbeyli Devlet Hastanesi’ne ulaşabilirsiniz.

Avrupa Yakasından gelenler için

  • BüyükçekmeceBeylikdüzüAvcılarKüçükçekmeceBahçelievler taraflarından geliyorsanız herhangi bir metrobüs istasyonundan Metrobüs‘e binerek Mecidiyeköy‘de ininiz. Buradan çıkışta sağ taraftan çıktığınızda mezarlığın oradan kalkan otobüsler göreceksiniz. Buradan 122B‘ye binerek Sultanbeyli Devlet Hastanesi durağında indiğinizde Sultanbeyli Devlet Hastanesi’ne ulaşabilirsiniz.
  • EsenlerBayrampaşa taraflarından geliyorsanız Yenikapı-Havalimanı metrosuyla Merter‘de Metrobüs‘e aktarma yapınız. Metrobüs ile Mecidiyeköy‘de ininiz. Buradan çıkıştan sağ taraftan çıktığınızda mezarlığın oradan kalkan otobüsler göreceksiniz. Buradan 122B‘ye binerek Sultanbeyli Devlet Hastanesi durağında indiğinizde Sultanbeyli Devlet Hastanesi’ne ulaşabilirsiniz.
  • BağcılarGüngören taraflarından geliyorsanız Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Zeytinburnu‘nda Metrobüs‘e aktarma yapınız. Metrobüs ile Mecidiyeköy‘de ininiz. Buradan çıkışta sağ taraftan çıktığınızda mezarlığın oradan otobüsler göreceksiniz . Buradan 122B‘ye binerek Sultanbeyli Devlet Hastanesi durağında indiğinizde Sultanbeyli Devlet Hastanesi’ne ulaşabilirsiniz.
  • Taksim‘den Taksim metrosuyla Levent istasyonunda ininiz. Buradan 122B numaralı otobüse binerek Sultanbeyli Devlet Hastanesi durağında indiğinizde Sultanbeyli Devlet Hastanesi’ne ulaşabilirsiniz.

Tarihçe

            Sultanbeyli Devlet Hastanesi 1992 yılında Tacirler Eğitim Vakfı tarafından Sultanbeyli ilçesi merkezinde 2788m2 arazi üzerinde 1050m2 ve bodrum dahil 4 katlı olarak inşa edilmiştir.07.07.1992 tarihinde Sağlık bakanlığına hibe edilerek tüzel kişilik kazanmıştır.1992 yılı Ekim ayında Kartal devlet hastanesine bağlı semt polikliniği statüsünden ayrılmıştır. 2000 yılı sonu itibarı ile bu binanın üst katında hizmet vermekte olan Sultanbeyli sağlık grup başkanlığı ve Ana çocuk sağlığı merkezi kendi binalarına taşınınca hastanenin idari birimleri bu kısma taşınmış ve hizmetlerin daha düzenli yürütülmesi ve yatak sayısı arttırma çalışmalarına hız verilmiştir. 2004 yılında ara binanın inşası ile yatak kapasitesi 150 olmuştur.

            Sultanbeyli Devlet Hastanesi 2018 Ocak ayında taşındığı 400 yataklı yeni hastane binası ve 2 adet Semt Polikliniğimiz ile hizmet vermeye devam etmektedir. (Sultanbeyli Devlet Hastanesi Tacirler Eğitim Vakfı Semt Polikliniği ve Toplum Ruh Sağlığı Merkezi )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir